Zalew w Kraśniku z drona

i

Autor: nadesłane/Czytelnik Rafał Zalew w Kraśniku widziany z lotu ptaka

CZAS WOLNY

Co robić w Kraśniku? Oto 5 pomysłów na spędzenie wolnego czasu w mieście. Te miejsca warto odwiedzić!

2023-09-05 10:26

Mieszkasz w Kraśniku? A może planujesz wybrać się na wycieczkę do tego miasta i zastanawiasz się, jakie punkty na jego mapie koniecznie trzeba zobaczyć w wolnym czasie? W poniższym artykule podpowiemy wam, jakie 5 miejsc warto odwiedzić podczas pobytu w Kraśniku!

Spis treści

  1. Odpoczynek nad Zalewem Kraśnickim
  2. Odwiedziny w Wojewódzkiej Izbie Tradycji Pożarniczych
  3. Zwiedzanie Izby Pamięci o Historii Kraśnika
  4. Spacer po rynku w Kraśniku
  5. Odwiedziny w Muzeum 24. Pułku Ułanów

Odpoczynek nad Zalewem Kraśnickim

Nad kraśnickim zalewem coś dla siebie znajdą zarówno miłośnicy beztroskiego plażowania, jak i ci, którzy chcą nieco aktywniej spędzić czas wolny. Można tu popływać (jest strzeżone kąpielisko) i skorzystać np. z wypożyczalni sprzętu wodnego, a także powędkować czy po prostu wybrać się na spacer zarówno po molo, jak i po ścieżce prowadzącej wokół całego zbiornika. Dostępna jest tu także ścieżka rowerowa. Dodajmy przy tym, że zalew w Kraśniku jest warty odwiedzenia nie tylko w okresie wakacyjnym, ale o każdej porze roku!

Zobacz zdjęcia z wypoczynku nad zalewem w Kraśniku:

Odwiedziny w Wojewódzkiej Izbie Tradycji Pożarniczych

To takie miejsce, o którym niewiele osób słyszało, choć w Kraśniku funkcjonuje od… 1992 roku (wcześniej izba ta znajdowała się w Kazimierzu Dolnym)! Wojewódzka Izba Tradycji Pożarniczych to, mówiąc prościej, miejsce w rodzaju muzeum pożarnictwa, które mieści się w budynku kraśnickiej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej. To tutaj zupełnie za darmo możecie zobaczyć to, jak na przestrzeni lat zmieniał się strażacki sprzęt. Jedyny wymóg: wcześniejsze umówienie wizyty (można to zrobić pod numerem: (48) 81 825 22 81).

Zobacz zdjęcia z naszej wizyty w Wojewódzkiej Izbie Tradycji Pożarniczych:

Opady deszczu w Kraśniku

Zwiedzanie Izby Pamięci o Historii Kraśnika

Izba Pamięci o Historii Kraśnika to nowe miejsce, w którym, jak sama nazwa wskazuje, możecie dowiedzieć się wiele o dziejach miasta. Znajdziecie tu między innymi ekspozycje dawnej ceramiki, militariów, a nawet cegieł, z których Kraśnik przed laty słynął, ale i wiele więcej! Znajduje się ona w budynku przy ul. Kościuszki 26. Zwiedzanie kraśnickiej izby pamięci jest bezpłatne. Możliwe jest również oprowadzanie z przewodnikiem, czyli dr Dominikiem Szulcem, Społecznym Opiekunem Zabytków Powiatu Kraśnickiego. Szczegóły na fanpage'u.

Zobacz zdjęcia z naszych odwiedzin Izby Pamięci o Historii Kraśnika:

Spacer po rynku w Kraśniku

Kraśnicki rynek leży w tzw. „starej” części Kraśnika. To reprezentacyjny plac miasta. Znajdziecie tu między innymi charakterystyczny pomnik Cegły Kraśnickiej. Na placu nie brakuje także ławek, na których możecie odpocząć, a w okresie wiosenno-jesiennym podziwiać tu można także urokliwe kwiatowe klomby. Wokół rynku znajduje się też wiele lokali handlowo-usługowych, w których możecie zrobić zakupy.

Odwiedziny w Muzeum 24. Pułku Ułanów

Muzeum 24. Pułku Ułanów w Kraśniku to regionalny Oddział Muzeum Narodowego w Lublinie. Mieści się przy ul. Józefa Piłsudskiego 7. Miejsce to oferuje dla odwiedzających między innymi oprowadzanie po wystawie „Bitwa po Kraśnikiem 1914: lekcje żywej historii w Muzeum”, jak również daje możliwość skorzystania ze „spacerów z historią” po mieście. Można tu również skorzystać z udziału w warsztatach archeologicznych i etnograficznych. Szczegółowe informacje dotyczące biletów i całej wizyty w Muzeum 24. Pułku Ułanów w Kraśniku znajdziecie tutaj.