W planach jest także stworzenie izby pamięci, w której wystawione mają zostać zabytki, które archeolodzy znaleźli podczas prowadzonych na terenie kamienicy badań. Stworzenie takiego miejsca zakłada powstały w 2015 roku projekt modernizacji budynku. Choć wiadomo, że izba pamięci powstanie, to nadal brakuje koncepcji, w jaki sposób będzie ona wyglądać. Mówi o tym Społeczny Opiekun Zabytków Powiatu Kraśnickiego Dominik Szulc:
W tej części projekt został wysoce nieprzemyślany, począwszy od tego, że zaplanowano kupno tylko kilku gablot na potrzeby tej izby, a skończywszy na tym, że nie przewidziano, co się w nich znajdzie, a nawet nie założono, co właściwie ma ona upamiętniać.
W związku z tym Dominik Szulc przekazał Radzie Miasta oraz burmistrzowi Kraśnika projekt izby pamięci, który wykonał wraz z archeologami oraz projektantami wnętrz. Pomysł zakłada, aby w piwnicy budynku przy ulicy Kościuszki 26 stworzyć m.in. częściowo multimedialne wystawy poświęcone średniowiecznemu życiu Kraśnika czy historii kamienicy z czasów, gdy była ona siedzibą Urzędu Bezpieczeństwa. Projekt opiewa na kwotę około 90 tysięcy złotych. Czy środki te zostaną przyznane przekonamy się po uchwaleniu budżetu Kraśnika na 2021 rok.