Uwagi zostały złożone m.in. w imieniu aż 3359 mieszkańców Kraśnika, którzy podpisali się na listach poparcia jednak żadne z nich nie zostały wzięte pod uwagę.
Osobiście przesyłałem również uwagi w imieniu stowarzyszenia Eko-Logiczna Lubelszczyzna. Nie zapominajmy przy tym, że w referendum sprzed roku aż 5129 mieszkańców naszego miasta zagłosowało przeciwko spalarni. To ponad 91% wszystkich głosujących. Zbierając zaś wspomniane podpisy któregoś dnia zawitałem na targ pod Fabryką. I zszokowało mnie to jak wielu sprzedawców w ogóle nie było świadomych tego, że niedaleko targu miałaby powstać spalarnia. Nikt nie uznał za stosowne ich o tym powiadomić. Z kolei u innych tak w oczach jak i wypowiedziach widziałem i słyszałem wręcz strach o miejsca pracy. To m.in. z tymi ludźmi powinien się spotkać Zarząd Województwa. - mówi nam Herbert Gnaś prezes Stowarzyszenia Eko-Logiczna Lubelszczyzna:
Urząd Marszałkowski postanowił powtórzyć konsultacje społeczne i jeszcze do czwartku 19 września możecie składać uwagi. Stowarzyszenie też nie składa broni dodaje Gnaś:
Oczywiście nie składamy tu broni. W imieniu stowarzyszenia ponownie w odpowiednio zmodyfikowanej wersji zamierzam wystosować uwagi do aktualnego projektu „Planu gospodarki odpadami dla województwa lubelskiego 2028”, a szczególnie Planu inwestycyjnego stanowiącego załącznik do tego projektu. To właśnie do tego planu wpisane zostały zarówno spalarnia w Kraśniku, jak i w Zamościu. I wszystkich, którzy nie chcą, aby w Kraśniku powstała spalarnia również zachęcam, by również ponownie swoje uwagi złożyli. Miejmy nadzieję, że tym razem zostaną one potraktowane przez Zarząd Województwa z należytym szacunkiem.
Jeżeli chcecie włączyć się w protest mieszkańców wystarczy skontaktować się ze Stowarzyszeniem Eko-Logiczna Lubelszczyzna poprzez Facebooka.