Chryzantemy złociste

i

Autor: pixabay.com Miasto zakupi od kraśnickich przedsiębiorców kwiaty, których nie mogli sprzedać w okresie Dnia Wszystkich Świętych

Kraśnicki Ratusz zdecydował się pomóc lokalnym przedsiębiorcom, którzy ponieśli straty w okresie Dnia Wszystkich Świętych

2020-11-02 21:39

Po decyzji Rządu o zamknięciu cmentarzy w okresie Dnia Wszystkich Świętych, władze niektórych samorządów zdecydowały się wesprzeć przedsiębiorców, którzy z tego powodu nie mogli prowadzić skutecznej sprzedaży. Na udzielenie pomocy zdecydował się również kraśnicki Ratusz.

Włamali się na cmentarz 1 listopada

Miasto w miarę możliwości zakupi od lokalnych sprzedawców żywe kwiaty, które zostaną następnie nasadzone na terenie całego miasta. Burmistrz Kraśnika Wojciech Wilk zaapelował również do mieszkańców miasta:

W związku z zamknięciem cmentarzy zwracam się także z prośbą do wszystkich mieszkańców, aby udzieli wsparcia lokalnym przedsiębiorcom, którzy sprzedają znicze i kwiaty. Z pewnością większość z nas odwiedzi (…) groby bliskich, aby zapalić świeczkę, pomodlić się za zmarłych i wspominać bliskich, którzy odeszli. Pomóżmy tym, którzy znaleźli się niespodziewanie w trudnej sytuacji, nie mogąc w tych dniach prowadzić sprzedaży.

Sprzedawcy powinni wysyłać swoje oferty na adres gk@krasnik.eu. Na podobne wsparcie lokalnych przedsiębiorców zdecydowały się także m.in. władze Świdnika czy Chełma.

Sonda
Czy studniówki powinny zostać odwołane?