radiowóz

i

Autor: KPP w Kraśniku

Na kraśnickie drogi wyjechał nowy nieoznakowany radiowóz

2021-01-20 16:11

Kraśnickie drogi są patrolowane przez nowy radiowóz. Jest to nieoznakowane BMW 330i xDrive.

ESKA XD #014

Jest to wersja z silnikiem 2.0 Turbo o mocy 252 koni mechanicznych i napędem na 4 koła. Jego przyspieszenie od 0 do 100 km/h wynosi 6,2 sekundy, zaś prędkość maksymalna to 250 km/h. Więcej na temat radiowozu mówi rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kraśniku młodszy aspirant Paweł Cieliczko:

Użytkować go będą funkcjonariusze drogówki, których kwalifikacje, wiedza i zdobyte dotychczas doświadczenie zawodowe pozwoli na efektywne i skuteczne pełnienie służby nowym radiowozem, a przede wszystkim pozwoli zapewnić bezpieczeństwo podróżujących. Jest to o tyle istotne, że już niebawem na terenie służbowej odpowiedzialności kraśnickiej komendy powstaną i zostaną oddane do użytku istotne węzły komunikacyjne m. in. „obwodnica północna" miasta - będąca częścią drogi wojewódzkiej nr 833 oraz droga ekspresowa S19 wraz z obwodnicą Kraśnika, co zapewne wpłynie na zwiększenie natężenia ruchu drogowego.

Auto zostało zakupione z inicjatywy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie oraz Marszałka Województwa Lubelskiego. Finansowanie zapewniło również Starostwo Powiatowe w Kraśniku oraz Urząd Miasta Kraśnik.

Jak daleko jest z Gdyni do Zakopanego? Prawdziwy test na odległości [QUIZ]

Pytanie 1 z 14
Dalej jest z Warszawy do:
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE