Spowodowali oni 38 kolizji oraz 11 wypadków, w których zginęły 4 osoby, a 12 zostało rannych. W ubiegłym roku na drogach powiatu kraśnickiego odnotowano ponadto 6 zdarzeń z udziałem nietrzeźwych pieszych, w których ranne zostały 3 osoby. Były to 3 wypadki oraz 3 kolizje. O najczęstszych tłumaczeniach nietrzeźwych kierujących mówi rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kraśniku młodszy aspirant Paweł Cieliczko:
Kierowcy często twierdzą, że spożywali dzień wcześniej, że nie zdążyli wytrzeźwieć. Na pewno policjanci ruchu drogowego znają wiele wersji takich zdarzeń i z pewnością żadne z nich nie znajduje usprawiedliwienia w trakcie takiej interwencji i dopiero prowadzone postępowanie, jest to dochodzenie policyjne, które jest prowadzone następnie pod nadzorem prokuratury, ustala wszelkie okoliczności takie zdarzenia.
Kierowcom, którzy wsiadają za kółko po spożyciu alkoholu, grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności na 2 lata. Oprócz tego, muszą się oni liczyć z odebraniem uprawnień na co najmniej 3 lata oraz koniecznością zapłaty co najmniej 5 tysięcy złotych na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.