Kraśnik nocą

i

Autor: Urząd Miasta w Kraśniku

Oświetlenie miejskie w Kraśniku będzie bardziej energooszczędne

2021-01-13 12:18

Kraśnik przystąpi w tym roku do drugiego etapu wymiany miejskiego oświetlenia. Na terenie całego miasta ma pojawić się blisko 1900 nowych, energooszczędnych opraw.

Najpopularniejsze lakiery samochodowe | ESKA XD - Prosto z salonu #13

Plany zakładają także wymianę niemal 800 wysięgników oraz 600 skrzynek oświetleniowych. Projekt przewiduje ponadto montaż szaf sterujących oświetleniem, a także uruchomienie inteligentnego systemu redukcji mocy czy zużycia energii.

Pierwszy etap modernizacji ruszył dwa lata temu. Od tego czasu zostało wymienionych ponad 1100 opraw. Zarówno wtedy, jak i teraz, kraśnicki Ratusz pozyskał na ten cel dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej oraz budżetu państwa. W ramach drugiego etapu modernizacji wysokość dotacji to blisko 3 miliony złotych.

Więcej na temat wymiany miejskiego oświetlenia mówi burmistrz Kraśnika Wojciech Wilk:

Ceny energii elektrycznej idą w górę, odczuwamy to w naszych domowych budżetach, ale widać to także w finansach miasta. Z tego względu podejmujemy różne działania, które mają na celu oszczędzanie energii. Jednym z nich jest modernizacja oświetlenia ulicznego.

Plany zakładają, że wymiana miejskiego oświetlenia zakończy się w sierpniu przyszłego roku. Ratusz czeka na firmy, które podejmą się wykonania tego zadania. Przedsiębiorcy mają czas do 3 lutego, aby składać swoje oferty.

Kiedyś to było, czyli powrót do przeszłości. Co było wtedy na topie?

Pytanie 1 z 12
Buty o których marzyła każda dziewczyna będąc w szkole jeszcze kilka/kilkanaście lat temu to ...