Szpital Powiatowy w Kraśniku

i

Autor: Urząd Miasta w Kraśniku

Przy kraśnickim SPZOZ-cie stanie duży zbiornik z tlenem. Zastąpi on mniejsze butle

2020-11-10 15:03

Przy Szpitalu Powiatowym w Kraśniku trwają przygotowania pod montaż dużego zbiornika z tlenem. Zastąpi on używane tam dotychczas butle.

Premier ujawnił, kiedy będzie szczepionka na koronawirusa

Nowy sprzęt ma pozwolić uniknąć sytuacji podobnych do tej, do której doszło tam w ubiegłym tygodniu. Wtedy to z powodu wyczerpania się zapasów tlenu niektórzy pacjenci musieli zostać przewiezieni do innych szpitali na Lubelszczyźnie. Więcej na temat nowego zbiornika mówi zastępca dyrektora kraśnickiego SPZOZ-u Piotr Krawiec:

Dostawy tlenu będą na pewno nie rzadziej niż co dwa dni, bo te zbiorniki są duże, ale zużycie jest olbrzymie. Na dzień dzisiejszy mamy jednak informacje, że zbiornik jest łatwiej napełnić. Łatwiej jest przewieźć tlen w dużej cysternie i napełnić zbiornik na miejscu niż napełniać butle. Tlenu jest trochę na rynku, natomiast nie ma mocy przerobowych, aby napełniać butle.

Obecnie przy szpitalu trwa utwardzanie terenu pod nowy zbiornik. W czwartek zostanie on przywieziony, a jego instalacja potrwa do końca tygodnia. Zbiornik ma zacząć działać od poniedziałku.

Sonda
Czy studniówki powinny zostać odwołane?