senior

i

Autor: pixabay.com

Seniorzy z Kraśnika mogą otrzymać darmowe posiłki oraz pomoc w codziennych czynnościach

2020-11-16 2:10

Kraśniccy seniorzy, którzy z powodu epidemii koronawirusa znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej, mogą starać się o pomoc miasta. Wśród wsparcia oferowanego przez Ratusz są m.in. darmowe posiłki, które będą dowożone do domów.

ESKA XD #010

Mogą je otrzymać osoby powyżej 75 roku życia, które żyją samotnie lub z małżonkiem w podobnym wieku. Jakie jeszcze warunki należy spełnić, mówi burmistrz Kraśnika Wojciech Wilk:

Będziemy pomagać w przetrwaniu tych trudnych tygodni i zapewniać ciepłe, darmowe posiłki, które będziemy zamawiać w lokalnych punktach gastronomicznych. Naszą pomoc kierujemy do osób, które żyją samotnie i z różnych względów nie mogą liczyć na rodzinę, której nie ma tutaj na miejscu.

Seniorzy, którzy spełniają te warunki, powinni skontaktować się z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej. Kraśniczanie, którzy mają wśród sąsiadów lub znajomych ludzi w podobnym wieku, również mogą dzwonić do MOPS-u. Ośrodek skontaktuje się z seniorami i będzie ustalać z nimi szczegóły. Numer kontaktowy to: 661 407 203.

Kraśnik dołączył również do rządowego programu „Wspieraj Seniora”, z którego mogą skorzystać osoby, które ukończyły 70 lat. Pracownicy socjalni i wolontariusze będą pomagać w codziennych czynnościach, które wymagają wyjścia z domu.

Chodzi tu m.in. o wyprowadzanie psów na spacer czy zakup i dostarczenie artykułów spożywczych i środków higieny osobistej. Koszty zakupionych produktów będą pokrywać seniorzy. Pomysłodawcy akcji chcą w ten sposób ograniczyć konieczność wychodzenia seniorów na zewnątrz w czasie pandemii koronawirusa, tak by nie narażać ich na niebezpieczeństwo.

Choć program skierowany jest do osób, które ukończyły 70 lat, to w szczególnych przypadkach pomoc może być udzielana osobom młodszym, które nie powinny wychodzić z domu ze względu na stan zdrowia i którym, z różnych powodów, nie mogą pomóc najbliżsi.

Docelowo, w całej Polsce objętych wsparciem ma zostać około 4,5 miliona osób powyżej 70 roku życia. Aby ubiegać się o pomoc, należy skontaktować się z ogólnopolską infolinią akcji: 22 505 11 11 lub z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Kraśniku: 661 407 203.

Kiedyś to było, czyli powrót do przeszłości. Co było wtedy na topie?

Pytanie 1 z 12
Buty o których marzyła każda dziewczyna będąc w szkole jeszcze kilka/kilkanaście lat temu to ...