Wybory samorządowe 2024

i

Autor: jo/ eska.pl Wybory samorządowe 2024

WYBORY SAMORZĄDOWE 2024

Wybory samorządowe 2024. Wojciech Wilk czy Krzysztof Staruch? Wiemy, kto został burmistrzem Kraśnika

2024-04-22 6:09

O godz. 21 zakończyło się głosowanie w ramach II tury wyborów samorządowych. Kraśniczanie zdecydowali w niej, kto przez następną kadencję będzie burmistrzem Kraśnika. Jak podzieliły się głosy pomiędzy Krzysztofem Staruchem a Wojciechem Wilkiem? Są już oficjalne wyniki!

Według oficjalnych danych Państwowej Komisji Wyborczej, swoje głosy w II turze wyborów samorządowych oddało 49,78 proc. uprawnionych kraśniczan (w I turze w analogicznym czasie frekwencja wynosiła tu 54,21 proc.). W rywalizacji o fotel burmistrza Kraśnika stanęli w niej dwaj kandydaci: Krzysztof Staruch (KWW Krzysztofa Starucha; miał poparcie PiS) oraz Wojciech Wilk (KWW Wojciech Wilk Przyjazny Kraśnik; należy do PO). W pierwszej turze różnica pomiędzy nimi wynosiła zaledwie… 157 głosów (na Starucha zagłosowało 38,23 proc. uprawnionych, a na Wilka – 37,04 proc.).

Wojewódzka Izba Tradycji Pożarniczych w Kraśniku

Wyniki II tury wyborów samorządowych. Kto został burmistrzem Kraśnika?

Głosowanie w ramach II tury wyborów samorządowych zakończyło się punktualnie o godz. 21. Jak zagłosowali kraśniczanie? Kto zostanie burmistrzem miasta w następnej kadencji: Wojciech Wilk czy Krzysztof Staruch? 

Znane są już oficjalne wyniki ze wszystkich obwodów głosowania w ponownym głosowaniu.

Burmistrzem Kraśnika został Krzysztof Staruch, który uzyskał 53,57 proc. głosów! Jego rywal i jednocześnie (już) poprzedni burmistrz Wojciech Wilk zyskał 46,43 proc. głosów.  

Zobacz także: Druga tura wyborów samorządowych 2024. Tak głosują Polacy. Zobacz zdjęcia z komisji wyborczych