INTERWENCJE

Wypadek na posesji w pow. kraśnickim. Mężczyzna został uwięziony w silosie

2023-12-19 18:11

We wtorek służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o mężczyźnie, który wpadł do około 8-metrowego silosu na jednej z posesji w powiecie kraśnickim i został przysypany zbożem. Na miejscu interweniowało kilka zastępów straży pożarnej.

Do zdarzenia doszło 19 grudnia (wtorek) około godz. 13. Na terenie jednej z posesji w miejscowości Rankowskie (gm. Urzędów) mężczyzna wpadł do silosu ze zbożem. Na miejsce zadysponowano trzy zastępy strażaków z Kraśnika oraz zastęp OSP z Urzędowa.

Lubelskie. Jechała pod prąd na S19. Nagranie z kamer przeraża, o włos od śmierci

„Po przyjeździe na miejsce zdarzenia zastano mężczyznę w wieku ok. 35 lat, który znajdował się wewnątrz silosu zbożowego o wysokości ok. 8 m. Mężczyzna był zasypany do klatki piersiowej i nie mógł się wydostać” – relacjonują w mediach społecznościowych strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Kraśniku.

Jak się okazało, dostęp do poszkodowanego był utrudniony, dlatego konieczne było wezwanie Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wysokościowego z Komendy Miejskiej PSP w Lublinie.

„Mężczyzna asekurowany przy użyciu technik alpinistycznych, został wydobyty na zewnątrz przy użyciu drabiny umieszczonej wewnątrz silosu, następnie przekazany pogotowiu ratunkowemu” – czytamy w dalszej części wpisu kraśnickiej straży pożarnej.

Na miejscu zdarzenia obecni byli m.in.: bryg. Tomasz Michalczyk, komendant powiatowy PSP w Kraśniku oraz st. bryg. Tomasz Podkański, zastępca komendanta wojewódzkiego PSP w Lublinie. Aktualnie policjanci pracują nad ustaleniem wszystkich okoliczności zdarzenia.

Zobacz zdjęcia z interwencji: