Komunikacja autobusowa dociera do ponad 20 miejscowości, a długość linii komunikacyjnych to ponad 350 km.
Operatorem na 15 liniach będzie Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Kraśniku, a na 4 liniach dwóch przewoźników prywatnych.
O szczegółach mówi burmistrz Kraśnika, Wojciech Wilk:
MPK i prywatni przewoźnicy będą docierać bardzo często tam, gdzie do tej pory połączenia żadnego nie było, a więc lepiej komunikujemy Kraśnik jako stolicę powiatu z pozostałymi miejscowościami. Ceny biletu w mieście nie zmieniają się. Myślę, że to, co interesuje wszystkich mieszkańców, to to, że zachowujemy ulgi zarówno dla młodzieży, jak i dla seniorów na dotychczasowym poziomie.
Komunikacja autobusowa dociera między innymi do Urzędowa i pobliskich miejscowości. Dla mieszkańców to bardzo istotne mówi burmistrz Paweł Dąbrowski:
Kursy w miarę systematycznie z tym, że są też podporządkowane pod potrzeby ludności. Wiadomo, niedziela to jest msza. Przyjazd do pracy, wyjazd z pracy, szkoła to jest dla nas najważniejsze, ale tak naprawdę do rynku w Urzędowie co 20 minut będzie przyjeżdżał MPK.
Docelowo do Związku Komunikacyjnego mają dołączyć pozostałe samorządy, tak aby skomunikować cały powiat kraśnicki. O tym mówi starosta Andrzej Rolla:
Związek obejmuje 4 samorządy, ale już są głosy kolejnych samorządowców, gdyż chcą dołączyć pozostałe 6 gmin, tak aby skomunikować cały powiat, żeby wszyscy mieszkańcy powiatu mieli jednakowy dostęp do tej naszej stolicy, do Kraśnika.
W 1 dzień funkcjonowania Związku pasażerowie mogli korzystać z nowych linii zupełnie za darmo, tak aby zapoznać się lepiej z nową siatką połączeń. Mieszkańcy zwrócili już pierwsze uwagi, co skutkowało delikatną korektą rozkładów jazdy.