Zdjęcie ilustracyjne

i

Autor: Pixabay Zdjęcie ilustracyjne

Daj piątaka na zwierzaka - policjanci pomogli porzuconym zwierzętom

2021-12-03 15:31

Policjanci z kraśnickiej komendy udowodnili, że dbają i chronią nie tylko o ludzi z ich okręgu, ale bliski ich sercu jest także los zwierząt. „Daj piątaka na zwierzaka” to inicjatywa, której celem było uzbieranie funduszy na zakup karmy dla psów i kotów, które pozostają pod opieką Kraśnickiego Stowarzyszenia Pomocy Zwierzętom „Tulimy”.

"Daj piątaka na zwierzaka"

Wydział kraśnickiej prewencji zbiórkę na rzecz psów i kotów z Kraśnickiego Stowarzyszenia Pomocy Zwierzętom „Tulimy” zainicjował w listopadzie. W akcję włączyli się pozostali policjanci i pracownicy cywilni z terenu Komendy Powiatowej Policji w Kraśniku i Komisariatu Policji w Annopolu. Policjanci zbierali fundusze na ten cel przez miesiąc. Zgromadzone środki pozwoliły na zakup kilkudziesięciu kilogramów karmy dla potrzebujących czworonogów. Zakupione wsparcie policjanci przekazali na ręce przedstawicieli stowarzyszenia. Policjanci mają nadzieję, że ułatwi to opiekę nad porzuconymi i potrzebującymi zwierzakami.

Policjanci przypominają też, że w okresie jesienno-zimowym warto zwrócić uwagę na potrzebujące osoby w kryzysie bezdomności, ale również na porzucone zwierzęta. Warto pamiętać, że jeśli posiada się informacje lub jest się świadkiem znęcania się nad zwierzętami, można to zgłosić na Policję pod numerem 112.

Na stronie Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie jest zakładka „Zielona Strefa” – to miejsce, w którym zamieszczone są informacje, w jaki sposób można zgłosić przestępstwo lub wykroczenie przeciwko zwierzętom albo środowisku naturalnemu.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!