Podpisanie umowy

i

Autor: Starostwo Powiatowe w Kraśniku

Inwestycje

Droga Wilkołaz - Zakrzówek do przebudowy. Starosta podpisał umowę z wykonawcą

2023-06-05 9:59

Przebudowa drogi Wilkołaz - Zakrzówek staje się faktem. Wczoraj starosta kraśnicki podpisał umowę z wykonawcą na realizację tego odcinka. To największa inwestycja drogowa w powiecie.

Droga stanowi bezpośrednie połączenie pomiędzy dwoma gminami, a także jest łącznikiem z węzłem S-19. Mieszkańcy od dawna oczekiwali tej przebudowy, zwłaszcza że droga była w nienajlepszym stanie.

O szczegółach mówi starosta Andrzej Rolla:

To największa inwestycja w historii powiatu. Droga 2726L relacji Wilkołaz - Zakrzówek dofinansowana z Rządowego Funduszu Dróg od pana Wojewody. 17 800 080 zł najwyższe w historii. Długo oczekiwana droga, droga bardzo ważna, ponieważ komunikuje dwie gminy, ale co najważniejsze łączy z S-19 więc obłożenie tej drogi jest bardzo duże.

Poza tym przy budowie tej drogi została ona zniszczona w dość duży sposób. Droga, którą będziemy realizować, będzie bardzo bezpieczna. Poszerzenie do 6,5 metra, kilka warstw, ciągi piesze, ponad 2,5 km chodników, ale co najważniejsze, inwestycja kosztorys 22 000 700 zł, a wykonawca do przetargu złożył o 1,5 miliona mniej, co bardzo cieszy budżet powiatu, bo wiadomo, jaka teraz trudna sytuacja finansowa.

Całość inwestycji szacowana jest na ponad 22 miliony złotych. Dotacja dla powiatu to 80% kosztów. Do tego dołożyć mają się także gmina Zakrzówek i Wilkołaz.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE