KORONAWIRUS: Nie żyje mieszkaniec powiatu kraśnickiego. Dwa aktywne ogniska wirusa

i

Autor: zdj. ilustracyjne/pixabay.com

KORONAWIRUS: Nie żyje mieszkaniec powiatu kraśnickiego. Dwa aktywne ogniska w regionie

2020-09-22 11:57

Nie żyje 68-letni mieszkaniec powiatu kraśnickiego. Jak informuje lubelski sanepid, pacjent zmagał się też z innymi chorobami.

- W Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Puławach zmarł 68-letni pacjent z infekcją COVID-19. Pochodził z powiatu kraśnickiego, miał szereg chorób współistniejących - informuje Magdalena Smolińska-Kornas, rzeczniczka wojewódzkiej stacji sanitarno-epidemiologicznej w Lublinie.

21 nowych przypadków

Na terenie województwa lubelskiego odnotowano 21 nowych przypadków zakażeń. Infekcję potwierdzono m.in. w powiecie kraśnickim, w Lublinie czy w powiecie lubelskim.

- Potwierdzone wyniki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 dotyczą m.in. mężczyzny w wieku powyżej 60 lat z powiatu kraśnickiego, narażenie w trakcie ustalania - informuje Agnieszka Strzępka rzeczniczka wojewody lubelskiego.

Dwa ogniska wirusowe na terenie powiatu kraśnickiego

Tymczasem na terenie powiatu kraśnickiego pojawiło się kolejne ognisko wirusa. Infekcję wykryto u pracowników firmy hydraulicznej.

W fazie rozwojowej wciąż pozostaje też m.in. kraśnickie centrum dializ. - W centrum dializ mamy w tej chwili dziewięć potwierdzonych przypadków zakażeń - mówi Lech Sprawka, wojewoda lubelski.

Koronawirus pojawił się też w szpitalu klinicznym nr 1 w Lublinie. Chore są lekarka i dwie pielęgniarki z oddziału zakaźnego oraz członek rodziny jednej z zakażonych.

Ponadto, jeden z pacjentów jest hospitalizowany, a osiemnastu poddano kwarantannie. Zgodnie z decyzją dyrekcji i sanepidu oddział pracuje jednak normalnie.

W sumie na Lubelszczyźnie aktywnych pozostaje już 15 ognisk COVID-19.