Poza realizacją standardowych czynności, funkcjonariusze działali w związku z pandemią koronawirusa. Niektórzy mundurowi byli też wysyłani do wsparcia przy obronie granicy z Białorusią.
O szczegółach mówi młodszy inspektor Jacek Figiel, Komendant Powiatowy Policji w Kraśniku:
W ubiegłym roku 17 tysięcy osób objętych kwarantanną musieliśmy sprawdzać, jak również dbać o to, żeby mieszkańcy przestrzegali obostrzeń Covidowych. Co prawda liczby nie powinny wyglądać w ten sposób, ale nie wszyscy stosowali się do ustanowionych obostrzeń Covidowych i musieliśmy nałożyć niespełna 1000 mandatów karnych ubiegłym roku na osoby, które nie przestrzegały obostrzeń 600 osób zostało połączonych i 148 wniosków o ukaranie do sądu skierowaliśmy wobec osób, które nie chciały przyjąć mandatu karnego.
Jeżeli chodzi o przestępczość, to na terenie powiatu skupiamy się na tych najważniejszych, czyli najbardziej społecznie szkodliwych. Kradzieże, kradzieże z włamaniem, uszkodzenia mienia, kradzieże samochodów, rozboje pobicia, uszkodzenia ciała, ale też pamiętamy o tym, że to, co się dzieje w całym kraju, czyli przestępczość znęcania się nad rodziną, jest bardzo ważnym dla nas punktem. My jako powiat kraśnicki dzięki współpracy z PCPRem z ośrodkami gminnymi, ale również z prokuraturą. Staramy się, żeby jak najszybciej te osoby zostały odizolowane od od rodziny i nie stanowiły zagrożenia.
Ponadto kraśnicka policja ma w planach budowę posterunków w Wilkołazie, Trzydniku Dużym i Urzędowie. Ponadto w tym roku liczy na pozyskanie dwóch nowych radiowozów.