Kraśnik zachęca do oddawania osocza

i

Autor: Urząd Miasta w Kraśniku

Kraśnicki Ratusz zachęca ozdrowieńców do oddawania osocza. Uczestnicy akcji otrzymają upominki

2020-11-23 6:17

Kraśnicki Ratusz zachęca osoby, które chorowały na Covid-19, do oddawania osocza. Choć w Kraśniku nie ma takiej możliwości, to miasto zapewni chętnym bezpłatny transport do Lublina.

Morawiecki wprowadził nowe obostrzenia

Podanie zakażonym osocza krwi ozdrowieńców jest jedną z najskuteczniejszych metod walki z koronawirusem. Więcej na temat akcji Ratusza mówi burmistrz Kraśnika Wojciech Wilk:

Miasto Kraśnik zapewni wszystkim tym, którzy zdecydują o oddaniu osocza, darmowy transport w obie strony, jednak bardzo proszę, aby w pierwszej kolejności skontaktować się telefonicznie z lubelskim RCKiK-iem. Tam zostanie przeprowadzony telefoniczny wywiad, nie trzeba więc w tym momencie nigdzie jechać. Jeżeli oddanie osocza będzie możliwe, wówczas trzeba zgłosić się do Urzędu Miasta w Kraśniku i my będziemy umawiać wyjazd.

Uczestnicy akcji otrzymają od miasta upominki w postaci voucherów na darmowe przejazdy kraśnickim MPK lub wejściówek do kina znajdującego się w Centrum Kultury i Promocji. Ratusz będzie prowadził zapisy do 7 grudnia, zaś sam wyjazd do Lublina odbędzie się dwa dni później.

Numery kontaktowe:

RCKiK - tel. 535 612 456

Urząd Miasta Kraśnik - tel. 81 825 15 23

Sonda
Czy studniówki powinny zostać odwołane?