Kraśnik

i

Autor: www.krasnik.eu

Kraśniczanie wybrali projekty do Budżetu Obywatelskiego na 2021 rok. A jak wygląda realizacja poprzednich inwestycji?

2020-11-03 12:15

​Ratusz opublikował wyniki Budżetu Obywatelskiego Kraśnika na 2021 rok. Z 29 propozycji, na które głos mogli oddać kraśniczanie, realizacji doczeka się 7.

ESKA XD #008

To o jeden wygrany projekt mniej niż w Budżecie Obywatelskim na rok 2020-ty. Większość pomysłów z tej edycji została lub zostanie zrealizowana do końca grudnia. Jeden z nich będzie mógł jednak zostać wykonany dopiero w przyszłym roku, o czym mówi Daniel Niedziałek z Biura Burmistrza Miasta Kraśnik:

W przypadku niektórych projektów musieliśmy ogłaszać przetargi, no i niestety ograniczony budżet sprawił, że bardzo trudno było wybrać ich wykonawców. Składane przez nich oferty były za wysokie, co doprowadziło do tego, że te projekty się przeciągały. Pozostała kwestia projektu na ulicy Makuszyńskiego, gdzie właśnie nie udało się wyłonić wykonawcy, ale burmistrz Wojciech Wilk planuje, o ile Rada Miasta Kraśnik wyrazi na to zgodę, aby to zadanie zrealizować w przyszłym roku w ramach normalnych środków budżetowych.

W głosowaniu do Budżetu Obywatelskiego na rok 2021 wzięło udział niemal 2100 osób. Dla porównania, w poprzedniej edycji zagłosowało 3500 osób. Różnica ta mogła być spowodowana, że tym razem, ze względu na sytuację epidemiologiczną, nie można było głosować stacjonarnie.

Którym politykiem jesteś? Ten QUIZ odpowie na wiele pytań!

Pytanie 1 z 8
Wybierz kolor: