Na terenie miasta pojawiło się bowiem pięć specjalnych pojemników.
Kraśniczanie w ten sposób mogą bezpłatnie oddać niepotrzebne, elektryczne śmieci, które nie przekraczają 50 cm. W przyszłości zużyty sprzęt zostanie wykorzystany do budowy pszczelich uli. O szczegółach mówi burmistrz Kraśnika, Wojciech Wilk:
— Wszystkie sprzęty, które mieszkańcy Kraśnika wrzucą do pojemników trafią do profesjonalnych zakładów przetwarzania. Co ciekawe, część odzyskanych materiałów zostanie wykorzystana do budowy pszczelich uli. Miejska pasieka złożona z unikatowych uli już wiosną będzie cieszyć oczy kraśniczan i mam nadzieję turystów. Okazuje się, że pszczoły w środowisku miejskim czują się doskonale, a miód pozyskany z miejskich pasiek jest wolny od zanieczyszczeń.
Miejskie pojemniki na elektrośmieci znajdziecie przy Szkole Podstawowej numer 4, przy Bibliotece Miejskiej na osiedlu Piaski, przy Centrum Kultury i Promocji, a także przy ulicy Koszarowej i Mickiewicza.
Zbiórkę elektrośmieci organizuje także Szkoła Podstawowa numer 6 w Kraśniku. Uczniowie dzięki zebranym odpadom otrzymują punkty, które mogą wymienić na pomoce dydaktyczne.