Familijny Rajd Rowerowy

i

Autor: MOSiR Kraśnik

Rekreacja

Kraśnik zawalczy o miano Rowerowej Stolicy Polski. Pomóc może każdy z nas

2023-05-29 21:02

Kraśnik może zostać Rowerową Stolicą Polski. Nasze miasto bierze udział w rywalizacji, która rozpoczyna się już 1 czerwca.

Celem projektu jest propagowanie aktywnego wypoczynku i promocja jazdy na rowerze jako alternatywnego środka transportu. Wystarczy tylko pobrać specjalną aplikację i wsiadać na jednoślad.

O szczegółach mówi Maciej Suszek z Biura Burmistrza:

Zasady rywalizacji są proste, wystarczy pobrać specjalnie stworzoną darmową aplikację "Aktywne Miasta", która rejestruje trasy i ich długości. Uczestnik sam decyduje, dla którego z miast uczestników kręci kilometry. Może na przykład mieszkać w Krakowie i gromadzić punkty dla Kraśnika. Nie musimy się martwić o to, że jako małe miasto nie mamy większych szans w rywalizacji z dużymi ośrodkami. Rywalizacja jest tak skonstruowana, aby te szanse były wyrównane.

Darmowa aplikacja "Aktywne Miasta" to portal internetowy oraz aplikacja sportowa będąca wielofunkcyjnym narzędziem przydatnym każdemu, kto uprawia sport. Ważne jest, aby w tej aplikacji szukać Kraśnika, wśród gmin bowiem w kategorii miast są tylko te powyżej 50 000 mieszkańców. W Kraśniku środowisko rowerowe jest bardzo prężne. Mamy nie tylko zawodników, którzy są zawodowymi kolarzami, ale przede wszystkim tych, którzy jeżdżą rekreacyjnie.

Miasto, które wykręci największą liczbę kilometrów otrzyma przechodni "Puchar Rowerowej Stolicy Polski". W przypadku wygranej trzy razy z rzędu, puchar zostaje w mieście na stałe.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE