Maliniaki

i

Autor: Paweł Dąbrowski Facebook

festiwal

Maliniaki 2023. Niezwykła decyzja organizatorów. To wyraz solidarności! [ZDJĘCIA]

2023-07-13 9:08

Festiwal Maliniaki 2023 w Kraśniku był inny niż dotychczas. Wszystko przez trudną sytuację na rynku owoców miękkich. Właśnie z tego powodu starostwo kraśnickie, czyli organizator wydarzenia, podjął ważną decyzję. Nie zmieniło to jednak faktu, że na koncertach bawiły się tłumy!

Decyzja o zmianie harmonogramu imprezy w Urzędowie zapadła w piątek po południu.

– W związku z sytuacją na rynku owoców miękkich, a także w ramach solidarności z plantatorami z terenu naszego powiatu, Zarząd Powiatu w Kraśniku podjął decyzję o odwołaniu części oficjalnej tegorocznego Festiwalu Maliniaki. Organizacja festiwalu rozpoczęła się na długo przed rozpoczęciem sezonu malinowego, gdzie ceny jeszcze nikomu nie były znane. Zaplanowane tego dnia koncerty nie mogą zostać odwołane bez ponoszenia kosztów związanych z wysokimi karami umownymi, w związku z tym część artystyczna festiwalu się odbędzie. (...) Nie będzie natomiast okolicznościowych przemówień, wystąpień, wręczania wyróżnień oraz nagród. Wszystkie osoby wyróżnione przepraszamy i prosimy o wyrozumiałość. (…) Jednocześnie informujemy, że Starostwo Powiatowe nie ma wpływu na ceny owoców ani ich nie reguluje. Jednak docierające do nas informacje o trudnym położeniu rolników z naszego powiatu zmuszają nas do podjęcia działań i wsparcia w tym trudnym czasie – napisał starosta kraśnicki Andrzej Rolla w specjalnym oświadczeniu.

O trudnej sytuacji rolników pisaliśmy m.in. tutaj. Poza brakiem części oficjalnej impreza nie odbiegała od poprzednich edycji. Na scenie wystąpili m.in. Maciej Smoliński, Defis i gwiazda wieczoru M.I.G.

Zobacz zdjęcia:

Nożownik z ulicy Szczygła