Każdy pomysł musi spełniać określone wymagania takie jak liczba popierających osób, a koszt zgłoszonego projektu nie może przekraczać 60 tysięcy złotych.
O szczegółach mówi Wojciech Wilk, burmistrz Kraśnika:
Pojawiają się bardzo różne pomysły, ale wszystkie są oczywiście bardzo potrzebne. Dlatego zachęcam wszystkich mieszkańców do wzięcia udziału zarówno w zgłaszaniu konkretnych projektów, ale również wzięcia udziału w głosowaniu tak, aby te projekty, które Państwo uznacie za najlepsze, mogły zostać zrealizowane w 2024 roku.
Tak jak w latach ubiegłych, również w tym roku na potrzeby Budżetu Obywatelskiego miasto zostało podzielone na 7 dzielnic. W każdej będzie można zgłosić projekt, którego wartość nie przekracza kwoty 60 000 zł. Trzeba jednak pamiętać o tym, że te propozycje muszą wpisywać się w zadania własne miasta, a jeśli chodzi o inwestycje, muszą dotyczyć miejskiego terenu bądź też nieruchomości.
Pomysły projektów można zgłaszać do 22 września. Następnie będą przez tydzień weryfikowane. Listę projektów po ocenie formalnej poznamy 2 października, a po merytorycznej 9 października. Samo głosowanie odbędzie się w dniach 17-27 października. Wyniki poznamy w ostatni dzień tego miesiąca.
Wszystkie niezbędne informacje znajdziecie na stronie Budżetu Obywatelskiego.