podpisanie umowy

i

Autor: Urząd Miasta Kraśnik

Miasto podpisało umowę na przebudowę Ronda Żołnierzy Wyklętych

2021-01-22 15:21

Kraśnicki Ratusz rozstrzygnął przetarg na przebudowę Ronda Żołnierzy Wyklętych. Wygrała go firma Wod-Bud, która wykona remont za kwotę 7 mln 895 tysięcy złotych.

ESKA XD #014

W ramach inwestycji przebudowane zostanie samo rondo, jak również jego okolica. Rewitalizacji doczeka się pobliski park, w którym pojawi się między innymi plac zabaw i plac piknikowy. Większość znajdującej się tam zieleni zostanie zachowana – robotnicy wytną jedynie dwa drzewa oraz kilka krzewów. Więcej na temat zmian, jakich doczeka się okolica ronda, mówi burmistrz Kraśnika Wojciech Wilk:

Powstanie nowoczesne centrum przesiadkowe, w którym zostanie umieszczonych pięć wiat przystankowych, wyposażonych w system informacji pasażerskiej. Oczywiście, znajdzie się tam: poczekalnia dla podróżnych, wiata na rowery, samoobsługowa stacja naprawy rowerów, toaleta publiczna przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. To nowoczesne centrum powstaje w miejscu po rozbiórce budynków znajdujących się na tejże nieruchomości, w tym zostanie dokonana rozbiórka dawnego budynku kina „Pola”.

Planowany termin zakończenia przebudowy Ronda Żołnierzy Wyklętych to koniec tego roku. Jest to część większej rewitalizacji Kraśnika Starego. W jej ramach w tym roku zostanie zakończony remont kamienicy przy ulicy Kościuszki 26, a w przyszłości modernizacji doczeka się również rynek.

Sonda
Czy zaszczepisz się przeciw SARS-CoV-2?