Stal Kraśnik

i

Autor: Stal Kraśnik

Sport

Miasto wspiera kluby sportowe. W puli ponad 700 tysięcy złotych

2024-01-18 11:58

Kraśnik przez wielu nazywany jest mianem miasta sportu. Od wielu lat prężnie działa tu wiele klubów, które śrubują swoje rekordy i wyniki w przeróżnych dziedzinach.

Władze miasta od zawsze starają się pomóc klubom w codziennym funkcjonowaniu. Co roku burmistrz przeznacza pieniądze na ich działalność w formie dotacji. W tym roku jest to 710 tysięcy złotych, które trafi do trafi do 16 drużyn z naszego miasta.

Te środki obejmują dofinansowanie na zadania całoroczne na przykład zakup sprzętu i strojów czy wynagrodzenia. Dzięki temu kluby są w stanie zaplanować rok pod względem finansowym.

O szczegółach mówi Wojciech Wilk, burmistrz Miasta Kraśnik:

Największe pieniądze przeznaczymy na bardzo popularną w naszym mieście, zarówno jeżeli chodzi o liczbę osób trenujących jak i kibiców, piłkę nożną. Na wsparcie mogą liczyć: Stal Kraśnik (250 tys. zł), Tęcza Kraśnik (65 tys. zł), MUKS Kraśnik (50 tys. zł) i KS Kraśnik (29 tys. zł). Dotacje trafią także m.in. do: UKP Fala Kraśnik (pływanie, 45 tys. zł). SKTS Dwójka Kraśnik (tenis stołowy 25 tys. zł), MKS Kraśnik (siatkówka, 50 tys. zł), LUKS „Suples” Kraśnik (zapasy, 43 tys. zł), Kraśnickiej Akademii Taekwon-do (43 tys. zł), czy KMKS Kraśnik (piłka ręczna, 45 tys. zł).

Jak często mówisz mamie, że ją kochasz? | WYWIADEX Radio ESKA Iza Zabielska

Poza finansowym wsparciem Miasto pomaga klubom także poprzez udostępnianie obiektów sportowych czy stypendia. Nabór wniosków o przyznanie stypendiów sportowych trwa do 31 stycznia.