Zbiórka krwi Kraśnik

i

Autor: Artur Mazurek

Oddawanie krwi

Miasto zachęca do oddawania krwi. Przed nami kolejna terenowa zbiórka

2023-07-17 11:52

Po raz kolejny w tym roku kraśniczanie będą mogli oddać krew w trakcie akcji poboru. Tego płynu nie możemy wyprodukować, a krew jest bardzo potrzebna do ratowania ludzkiego życia.

Zbiórka krwi odbędzie się we wtorek 25 lipca w godzinach 9:00-13:00 na parkingu przy Urzędzie Miasta w Kraśniku, ulica Lubelska 84. Przed oddaniem krwi wykonuje się wstępne badanie laboratoryjne i lekarskie, pozwalające ocenić stan zdrowia dawcy. Czerwony płyn mogą oddać osoby zdrowe pomiędzy 18 a 65 rokiem życia. Do oddania krwi należy zgłosić się po lekkim posiłku wraz z dokumentem tożsamości ze zdjęciem.

Rejestracja prowadzona będzie w dniu zbiórki, ale organizatorzy proszą wszystkich chętnych dawców o wcześniejsze zapisy pod numerem telefonu 722-361-960. Dla uczestników akcji przewidziane są upominki. Miejska zbiórka krwi odbywa się pod hasłem: "Dołącz do drużyny K! Zostań krwiodawcą i uratuj komuś życie!".

To będzie terenowa zbiórka krwi, a przypomnijmy, że kraśniccy krwiodawcy od początku lipca mogą oddawać ten cenny płyn w murach wyremontowanego oddziału terenowego RCKiK. Krwiodawcy starali się o remont oddziału od ponad dwóch lat. Teraz można oddawać tam także osocze.

Zobaczcie jak wyglądają nowe pomieszczenia: