Wnętrze przedszkola

i

Autor: Urząd Miasta w Kraśniku Tak wygląda nowa sala dla pięcio- i sześciolatków

Podopieczni Przedszkola Miejskiego nr 5 w Kraśniku uczą się w nowych salach

2020-10-29 17:47

Pięcio- i sześciolatki będący podopiecznymi Przedszkola Miejskiego nr 5 w Kraśniku uczą się już w nowej siedzibie placówki. Dzieci mają teraz zajęcia w budynku Szkoły Podstawowej nr 2 przy ulicy Urzędowskiej.

ESKA XD #008

Aby było możliwe przyjęcie dzieci do nowych sal, konieczny był remont. Ten rozpoczął się około trzech miesięcy temu i pochłonął prawie 300 tysięcy złotych. O tym, co objęła modernizacja, mówi burmistrz Kraśnika Wojciech Wilk:

Odnowienie pomieszczeń z przeznaczeniem na sale przedszkolne, szatnie i łazienki, wykonanie nowego wejścia do oddziału przedszkolnego wraz z podjazdem dla osób niepełnosprawnych, wykonanie nowej instalacji elektrycznej, wymianę części opraw oświetleniowych na energooszczędne typu LED, sale lekcyjne. Sale, gdzie przebywają przedszkolaki i zerówkowicze, zostały wyposażone w nowe meble. W ramach tego remontu został również gruntownie zmodernizowany parking.

W dawnej siedzibie przedszkola przy ulicy Spółdzielczej ma w przyszłym roku szkolnym powstać oddział żłobkowy. Miasto pozyskało na ten cel 1,6 miliona złotych z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Kiedyś to było, czyli powrót do przeszłości. Co było wtedy na topie?

Pytanie 1 z 12
Buty o których marzyła każda dziewczyna będąc w szkole jeszcze kilka/kilkanaście lat temu to ...