Grzybobranie

i

Autor: pexels.com

GRZYBOBRANIE

Powiat janowski: Pojechał na grzyby, zgubił się w lesie. Przemoczonego mężczyznę odnalazł policjant

2023-10-10 11:10

Sobotnie grzybobranie zakończyło się chwilami grozy dla 59-latka. Mężczyzna wraz ze znajomymi wybrał się na grzyby, jednak w pewnym momencie ci stracili go z oczu i nie zdołali go odnaleźć. O sprawie zaalarmowano policjantów.

Zgłoszenie dotyczące zaginięcia 59-latka z powiatu hrubieszowskiego wpłynęło do janowskich policjantów w minioną sobotę wieczorem. Z relacji zgłaszającego wynikało, że mężczyzna tego dnia przyjechał razem z grupą swoich znajomych na grzybobranie do lasu w okolicach Dzwoli. Początkowo wszyscy trzymali się razem, ale po upłynięciu około 2h stracili 59-latka z oczu. Mężczyzna nie miał przy sobie telefonu, co utrudniało jego znajomym poszukiwania, dlatego zaalarmowali policję. Mundurowi zajęli się sprawą.

Czy warto jeść grzyby?

Policjant odnalazł zaginionego grzybiarza

Finalnie mężczyzna został zauważony przez jednego z policjantów, który jadąc na służbę wybrał trasę, przy której mógł pojawić się zaginiony po wyjściu z lasu. Jak się okazało, 59-latek był przemoczony i nie wiedział, gdzie jest. Na szczęście nie miał żadnych obrażeń i nie wymagał pomocy medycznej.

Policja apeluje do grzybiarzy

Policjanci apelują o zachowywanie ostrożności podczas wyjazdów na grzybobrania.

„Starajmy się nie wybierać się do lasu samotnie – szczególnie w teren mało nam znany lub przy słabej widoczności. Wybierajmy wczesną porę dnia na wędrówkę po lesie. W przypadku zbiorowego wyjazdu należy bezwzględnie utrzymywać kontakt wzrokowy z innymi osobami. Gdy utracimy orientację nie należy chaotycznie iść w nieznanym kierunku – starajmy się wrócić lub oczekiwać pomocy w danym miejscu” – podkreśla policja.

Zobacz także: Nasi dziadkowie kochali grzyby! Zobacz zdjęcia grzybiarzy z dawnych lat!