Przekazanie placu pod budowę Środowiskowego Centrum Wsparcia

i

Autor: Starostwo Powiatowe w Krasniku Przekazanie placu pod budowę Środowiskowego Centrum Wsparcia

Rozpoczęła się oficjalna budowa Środowiskowego Centrum Wsparcia w Kraśniku

2021-02-23 14:41

23 lutego oficjalne oddano plac pod budowę Środowiskowego Centrum Wsparcia w Kraśniku. Powstanie ono przy Al. Niepodległości 23. Do tej pory pod tym adresem była nieużytkowana już przychodnia. Dowiedz się więcej.

Środowiskowe Centrum Wsparcia powstające w Kraśniku zajmie ogromny teren zlokalizowany przy Al. Niepodległości 23. O projekcie mówi się już od roku. O tym co znajdzie się w Centrum mówił w rozmowie z radiem Eska starosta kraśnicki Andrzej Rola:

- Ten ośrodek będzie funkcjonował w tzw. typach D oraz C. Ten pierwszy pozwala na wsparcie osób z: autyzmem, niepełnosprawnością sprzężoną oraz ich rodzin. Będzie tam szereg sal, które będą specjalistycznie przygotowane dla pensjonariuszy. Będą mogły się tam odbywać terapie: sensoryczne. rehabilitacyjne, psychologiczne, logopedyczne, czy zajęciowe. Typ C będzie wparciem dla osób przewlekle chorych z zaburzeniami czynności psychicznych, czyli ludzi starszych z objawami np. demencji czy choroby Alzheimera. Placówka będzie dostosowana do prowadzenia terapii zajęciowej czyli m.in.: muzykoterapii i doświadczania świata. Podopieczni będą mogli również liczyć na opiekę: psychologiczną, pielęgniarską i lekarską – w zależności od potrzeb osób, które będą tam przebywały.

Będzie to jedyny tego typu obiekt w powiecie kraśnickim. Wartość robót budowlanych to 13 938 360 zł. Projekt budowy Centrum współfinansowany z Unii Europejskiej ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020, Osi Priorytetowej 13 Infrastruktura Społeczna ,Działania 13.3 Rewitalizacja obszarów miejskich, a także dofinansowany w ramach Środków z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych (Fundusz Przeciwdziałania COVID-19).

Zobacz, jak będzie wyglądać Środowiskowe Centrum Wsparcia [Galeria]

Raport z Anteny 23.02