Komisariat na fabrycznym

i

Autor: Miasto Kraśnik

Inwestycje

Ruszyła budowa komisariatu w Kraśniku. Nowy obiekt pojawi się w dzielnicy fabrycznej

2024-01-06 12:33

Na Fabrycznym będzie bezpieczniej. Ruszyły już prace przy budowie nowego komisariatu policji przy ulicy Grunwaldzkiej.

Obecnie widoczne są fundamenty budynków całego kompleksu. Siedziba mundurowych powstaje na działce, którą bezpłatnie przekazało na ten cel Miasto Kraśnik.

Dzięki temu policjanci i mieszkańcy korzystający z ich pomocy zyskają o wiele bardziej komfortowe warunki niż mają teraz w starym budynku na ul. Kwiatkowskiego.

O tym mówi burmistrz Wojciech Wilk:

Bezpieczeństwo mieszkańców jest bardzo ważne i samorząd powinien pomagać w jego umacnianiu. Inwestycja realizowana jest na zlecenie Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. Dzięki temu policjanci i mieszkańcy korzystający z ich pomocy zyskają o wiele bardziej komfortowe warunki niż mają teraz w starym budynku na ul. Kwiatkowskiego.

W miejscu, gdzie powstaje nowy komisariat, wcześniej funkcjonował MOPS. Budynek ten nie spełniał jednak potrzeb placówki, a jego remont nie opłacałby się. Został więc wyburzony, a ośrodek przenieśliśmy na ul. Szpitalną 1a. Wcześniej mieściła się tam Szkoła Społeczna im. 24 Pułku Ułanów, która z kolei znalazła swoje miejsce w jednym ze skrzydeł budynku SP nr 5 na Al. Niepodległości. W ten sposób udało się rozwiązać kilka problemów lokalowych, z którymi borykały się różne instytucje.

Lublin: Nowe możliwości leczenia pacjentów z ostrym zapaleniem trzustki

Obiekt powinien zostać oddany do użytku w ciągu najbliższych dwóch lat.