Lodowisko MOSiR

i

Autor: MOSiR Kraśnik

Zima

Strażacy bezpłatnie stworzyć ślizgawki w regionie. To w ramach akcji "Bezpieczne lodowiska 2024"

2024-01-12 11:09

Zimowa aura sprzyja aktywnościom na świeżym powietrzu. W związku z tym strażacy z Kraśnika dołączają do akcji "Bezpieczne lodowiska 2024".

Druhowie pomogą bezpłatnie zorganizować ślizgawki w specjalnie przygotowanych miejscach. Pomoc strażaków jest darmowa ale trzeba spełnić konkretne warunki.

Które przypomina młodszy brygadier Piotr Michałek z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej:

Strażacy udziałą pomocy w organizacji lodowiska na pisemną prośbę dyrektorów szkół lub zarządców terenu, na którym mogłoby powstać lodowisko. Oferowana pomoc jest bezpłatna, lecz wymagane są następuje warunki:1) pisemna zgoda na pobór wody z hydrantu, 2) zgoda właściciela terenu na wylanie lodowiska3) właściwe przygotowanie terenu (bandy, bariery).

Świętokrzyskie: Lodowisko i stok Na Stadionie w Kielcach zapraszają łyżwiarzy i narciarzy

Pamiętajmy, żeby w trakcie zimowych aktywności zachować szczególną ostrożność:

Pamiętajmy o tym, że zima zachęca do aktywnego wypoczynku, ale ten wypoczynek musi być bezpieczny. Strażacy przypominają, że osoba, pod którą załamał się lód, najczęściej nie jest sama w stanie wyjść na powierzchnię, a kilka minut spędzonych w lodowatej wodzie prowadzi do wyziębienia organizmu utraty sił, a w konsekwencji do utonięcia.

— dodaje Michałek.

Osoby i instytucje, które są zainteresowane stworzeniem "bezpiecznego lodowiska" powinny bezpośrednio skontaktować się z kraśnicką jednostką: telefonicznie 81 825 22 81 lub mailowo na adres: kp_krasnik@straz.lublin.pl.