Stal Kraśnik

i

Autor: Stal Kraśnik

Sport

Szukają futbolowych perełek. Rusza "Piłkarskie Lato" ze Stalą Kraśnik

2024-07-04 0:52

Wakacje w Kraśniku nie muszą oznaczać nudy. Miejskie placówki przygotowały dla najmłodszych wiele atrakcji. Do spędzenia tego czasu na sportowo zachęca Stal Kraśnik, która organizuje bezpłatne zajęcia dla młodych piłkarzy.

Zajęcia skierowane są do chłopców w każdym wieku. Nie jest wymagane wcześniejsze doświadczenie piłkarskie. "Piłkarskie lato z Akademią Stali Kraśnik" odbywa się w każdy wtorek i czwartek lipca na stadionie MOSiR w Kraśniku o godzinie 18:30. W trakcie zajęć wszyscy chętni nauczą się podstawowych umiejętności piłkarskich, takich jak prowadzenie piłki, podania i strzały, a także rozwiną swoje umiejętności motoryczne i koordynację.

Więcej mówi prezes Marcin Jędrasik:

Chcemy szkolić młodych chłopaków, żeby znaleźć kogoś takiego jak Kamil Król albo Damian Pietroń. Na pewno na to trzeba czasu, bo to było zaniedbane przez wiele lat. Próbuje już od 2 lat to odbudować ale ciągle gdzieś było ciężko. Teraz jest łatwiej bo jest wiele osób życzliwych przy klubie, które mi dużo pomagają i będziemy do tego dążyć. To będzie ciężki i długi proces. 

W tej chwili stworzyliśmy Akademię. Jest już 4 trenerów. Na pierwszych zajęciach było około trzydzieścioro dzieci. W każdy wtorek i czwartek o godzinie 18:30 może przyjść każdy do nas i brać w tym udział.  Serdecznie zapraszamy. 

Piłkarze, którzy zostali aktorami | To Się Kręci

Cykl zajęć zakończy piknik rodzinny z wieloma atrakcjami dla dzieci, ale również i rodziców. To już 27 lipca.