kronika policyjna

Tego się nie spodziewaliście. W tym lokalu wyborczym policja usuwała bombę! [ZDJĘCIA]

2023-12-08 12:16

Ale tylko na ćwiczeniach. Kraśniccy mundurowi w tym tygodniu szkolili swoje umiejętności na wypadek, gdyby kiedyś naprawdę mężczyzna porzucił pakunek w lokalu wyborczym.

Szkolenie odbywało się we wtorek na terenie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kraśniku i brali w nim udział również przedstawiciele i przedstawicielki instytucji.

Według założenia o godzinie 10:00 na numer alarmowy zadzwoniła przewodnicząca Okręgowej Komisji Wyborczej w Kraśniku umiejscowionej w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kraśniku, która poinformowała, że  przy urnie wyborczej nieznany mężczyzna pozostawił pakunek z pudełkiem opatrzonym napisem „BOMBA” – relacjonuje aspirant Paweł Cieliczko z kraśnickiej komendy.

Na miejsce przyjechał również policyjny pirotechnik z Nieetatowej Grupy Rozpoznania Minersko – Pirotechnicznego jednostki, ale również okoliczne patrole i kryminalni, którzy zajęli się sporządzaniem rysopisu mężczyzny i szukaniem jego pojazdu. Ponieważ to tylko ćwiczenia, można było się spodziewać, że na miejscu nie będzie urządzenia wybuchowego. I faktycznie nie było, ale znaleziono... woreczek strunowy z białą sypką substancją. Dlatego musiano wezwać grupę dochodzeniowo-śledczą.

Dyżurny ustalił dane mężczyzny i skierował na możliwe trasy przejazdu funkcjonariuszy ruchu drogowego, którzy zorganizowali punkt kontrolno-blokadowy. Chwilę później mężczyzna został zatrzymany – opisuje policjant.

Jak dodaje, ćwiczenia przebiegały zgodnie ze scenariuszem i odzwierciedlały rzeczywiste sytuacje.

Zobacz zdjęcia: W piasku przywiezionym z kopalni „schował się” pokaźny niewybuch. Interweniowali saperzy

Pobili ochroniarza, bo zwrócił im uwagę. Policja pokazała drastyczne wideo