GALERIA

Tragedia w pow. kraśnickim. W domu ujawniono częściowo zwęglone zwłoki

2024-05-09 15:45

W czwartek rano doszło do tragicznego pożaru. Podczas przeszukiwania pogorzeliska strażacy ujawnili częściowo zwęglone ciało mężczyzny. Policja pod nadzorem prokuratury ustala przyczyny i okoliczności powstania zdarzenia.

O godzinie 6:00 rano na numer alarmowy wpłynęło zawiadomienie o pożarze drewnianego domu na terenie gminy Gościeradów. Policjanci z annopolskiego komisariatu, którzy przybyli na miejsce zastali już budynek w płomieniach i gaszący go strażaków.

Wstępne ustalenia wskazują na to, że jeden z sąsiadów widząc pożar, próbował dostać się do wnętrza, żeby sprawdzić, czy nie ma kogoś.

Pożar w metrze! Ewakuacja pasażerów, 5 stacji zamkniętych

Jednak ogień zbyt szybko się rozprzestrzeniał, uniemożliwiając wejście. Strażacy w trakcie akcji gaśniczej ujawnili w środku zwłoki mężczyzny. 68-latek mieszkał tam sam.

Funkcjonariusze wykonali oględziny miejsca pożaru wraz z prokuratorem i biegłym z zakresu pożarnictwa oraz policyjnym technikiem kryminalistyki. Biegły wstępnie wskazał, że przyczyną mogło być nieumyślne zaprószenie ognia.

Dotychczasowe okoliczności nie wskazują na udział osób trzecich.

Ciało mężczyzny zostało przetransportowane do zakładu medycyny sądowej celem przeprowadzenia sekcji zwłok. Trwają czynności procesowe mające na celu ustalenie szczegółowych okoliczności tego zdarzenia.

W działaniach gaśniczych brały udział siły i środki z KP PSP Kraśnik oraz OSP Gościeradów, OSP Liśnik Duży, OSP Księżomierz, OSP Ludmiłówka.

Zobacz także: Zderzenie dostawczaka i osobówki. Dwoje dzieci trafiło do szpitala