Oficjalnie jednostka rozpoczęła działalność w październiku ubiegłego roku. Obecnie w swoich szeregach ma blisko 400 żółnierzy, jednak docelowo ta liczba ma wzrosnąć do ponad 650.
Cały czas trwa rekrutacja ochotników do batalionu w Kraśniku. Na kandydatów czekają miejsca zarówno w kadrze zawodowej jak i w służbie terytorialnej.
Więcej na ten temat mówi por. Marta Gaborek, oficer prasowy lubelskich terytorialsów.
Druga Lubelska Brygada Obrony Terytorialnej wciąż przyjmuje w swoje szeregi nowych ochotników. W ubiegłym roku w wyniku rozbudowy struktur Wojsk Obrony Terytorialnej w naszym województwie w Kraśniku przy ulicy Lubelskiej 159 powstał 24 Batalion Lekkiej Piechoty. Oficjalnie nowy batalion rozpoczął działalność w październiku ubiegłego roku, a jego stałym rejonem odpowiedzialności są powiaty: janowski, opolski i kraśnicki. Batalionem dowodzi podpułkownik Krzysztof Krawczyk.
Działka przy Lubelskiej to dawne tereny wojskowe, gdzie niegdyś mieściły się między innymi wojskowe magazyny i budynki administracyjne. W ubiegłym roku nabrały tempa prace związane z przystosowaniem do potrzeb batalionu lekkiej piechoty. Obecnie trwają prace budowlane oraz remont budynków koszarowo-biurowych, pomieszczeń gospodarczych i garażowych. Prace te potrwają do końca 2025 roku. Obecnie żołnierze stacjonują w specjalnie wybudowanym miasteczku konterenowym.
Polecany artykuł:
Osoby wstępujące w szeregi WOT, które nie posiadają doświadczenia wojskowego muszą przejść 16-dniowe szkolenie podstawowe, które kończy się złożeniem przysięgi. Rezerwistów obowiązuje 8-dniowe szkolenie wyrównawcze.
Żołnierze terytorialnej służby wojskowej otrzymują uposażenie za każdy dzień służby w wysokości niemal 130 zł oraz 456 złotych dodatku za gotowość.