samochód w domu

i

Autor: Komenda Powiatowa Policji w Kraśniku Auto przebiło ścianę budynku

W dom w gminie Annopol wjechał samochód. Wewnątrz budynku znajdowała się rodzina

2020-11-03 12:01

W jeden z domów w Śmieciechowie Dużym w gminie Annopol wjechał samochód. W budynku znajdował się mężczyzna oraz dwoje jego wnucząt.

ESKA XD #008

Do zdarzenia doszło w ten weekend. Siła uderzenia była na tyle duża, że auto przebiło jedną ze ścian budynku i zawisło kuchni. Rodzina na szczęście przebywała w tym czasie w innym pomieszczeniu.

30-latkowi, który kierował autem, nic się nie stało i zdołał on opuścić pojazd o własnych siłach. Jak wykazało badanie alkomatem, mężczyzna w chwili zdarzenia był trzeźwy. Funkcjonariusze ustalili, że najbardziej prawdopodobną przyczyną zajścia było zaśnięcie kierującego. Na miejsce został wezwany Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego, który nakazał mieszkańcom opuszczenie budynku. Wynikało to z faktu, że w wyniku zdarzenia została uszkodzona instalacja wodociągowa oraz elektryczna. Do czasu naprawy domu, rodzina będzie mieszkała u swoich krewnych.

Policjanci z Annopola wszczęli postępowanie w tej sprawie. Będą oni ustalać czy zdarzenie mogło spowodować powszechne niebezpieczeństwo zagrożenia życia i zdrowia znajdującym się wewnątrz osobom.

Zdasz test na pieszego? Sprawdź, czy nie stwarzasz zagrożenia!

Pytanie 1 z 15
Kiedy pieszy ma obowiązek posiadać odblaski?