Stadion przy Oboźnej

i

Autor: Urząd Miasta w Kraśniku

Zakończył się remont stadionu przy ulicy Oboźnej w Kraśniku

2021-01-08 13:55

Zakończyła się modernizacja stadionu przy ulicy Oboźnej w Kraśniku. Zawodnicy mogą korzystać z nowych szatni i toalet, zaś trenerzy i działacze mają do dyspozycji nowy magazyn.

ESKA XD #013

W ramach inwestycji, poza budową nowych budynków, zmodernizowano chodniki, drogi i parking, wybudowano oświetlenie, ustawiono stojaki dla rowerów oraz wymieniono ogrodzenie. Przy boisku pojawiły się ponadto piłkochwyty, a także nowe wiaty dla zawodników. Więcej na temat inwestycji mówi burmistrz Kraśnika Wojciech Wilk:

Budynki na stadionie przy ul. Oboźnej od wielu lat nie były remontowane i na tle innych odnowionych obiektów sportowych w naszym mieście wypadały niekorzystnie. Teraz trenujący i grający tu zawodnicy, na co dzień piłkarze kraśnickiej Tęczy, ale przy okazji różnych wydarzeń także przedstawiciele innych klubów, do użytku dostaną wygodne szatnie i sanitariaty, a trenerzy i działacze niezbędne zaplecze magazynowe. Mam nadzieję, że będzie to dodatkowa zachęta dla naszych mieszkańców do uprawiania sportu.

Całkowity koszt remontu wyniósł niemal 2,8 miliona złotych. Miasto otrzymało na ten cel dofinansowanie w wysokości ponad 1 miliona złotych z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Z jakiego języka pochodzi to słowo? Komplet punktów to marzenie! Z pewnością się pomylisz

Pytanie 1 z 7
Jaki to język? Blümerant