Gmina Zakrzówek

i

Autor: Gmina Zakrzówek

Zakrzówek

Zakrzówek świętuje 600-lecie lokacji. Mieszkańcy mogą zgłaszać pomysły na świętowanie rocznicy

2024-01-10 11:07

Ten rok będzie szczególny dla mieszkańców Zakrzówka. Dokładnie 600 lat temu, 8 maja 1424 roku, wydano dokument lokacyjny.

Z tej okazji Gmina ma w planach organizację wielu wydarzeń towarzyszących, które będą się odbywały niemal przez cały rok.

Ponadto urzędnicy ogłosili konkurs na opracowanie loga jubileuszu. Mieszkańcy mają też mieć wpływ na to w jaki sposób ta rocznica będzie świętowana.

O tym mówi wójt Józef Potocki:

Chcemy ten rok godnie świętować, przypominać o tej historii, szczególnie właśnie o tych rzeczach takich najdawniejszych, czyli z tego piętnastego czy szesnastego wieku. Ponieważ ta nowsza historia jest trochę lepiej znana, ale chcemy wracać do tych korzeni. Ogłosiliśmy już konkurs na logo tego 600-lecia, chociaż oczywiście mamy kilkanaście różnych wersji tego logo, ale chcemy włączać mieszkańców przez chociażby spotkanie, które będzie w najbliższych dniach aby zbierać wszystkie inicjatywy i pomysły na to, w jaki sposób uczcić tę rocznicę.

SYLWIA GRZESZCZAK o Motylach, lataniu i planach na album!

Wspomniane spotkanie odbędzie się już w czwartek 11 stycznia o godzinie 16 w Centrum Kultury i Biblioteki w Zakrzówku. W trakcie spotkania mieszkańcy będą mogli zgłosić swoje pomysły na uczczenie rocznicy lokacji miejscowości.