obwodnica

i

Autor: Pixabay Zdjęcie poglądowe

inwestycje

Zwycięstwo mieszkańców powiatu kraśnickiego. Zrezygnowano z budowy zachodniej obwodnicy miasta

2024-02-28 17:27

Mieszkańcy powiatu kraśnickiego mogą odetchnąć z ulgą. Zarząd Dróg Wojewódzkich w Lublinie wycofał się z planów budowy zachodniej obwodnicy miasta. Droga miała skrócić dojazd ze Stalowej Woli do Kraśnika, jednak w zamian za wycinkę drzew i przejęcie prywatnych posesji.

Budowa zachodniej obwodnicy Kraśnika

W lipcu 2023 roku w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubelskiego podpisano umowę na opracowanie koncepcji budowy zachodniej obwodnicy Kraśnika, w ramach drogi wojewódzkiej nr 855. Dokumentację miała wykonać krakowska firma SWECO POLSKA, za kwotę niemal 1,6 miliona złotych.

Nie zgadzali się na to jednak, którzy podkreślali, że w każdym z zaprezentowanych wariantów konieczne jest wyburzanie budynków i wysiedlenie mieszkańców. Dodatkowo, zaproponowane trasy miały przeciąć cenne przyrodniczo lasy Natura 2000, a więc również spowodowałyby wycinkę drzew.

Mieszkańcy zwyciężyli. Zrezygnowano z budowy zachodniej obwodnicy

Po wielu skargach i pismach mieszkańców, zarząd województwa lubelskiego zrezygnował z budowy obwodnicy w ciągu drogi 855. Poinformował o tym dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Lublinie Paweł Szumera. Jak wyjaśnił, do instytucji wpłynęły 23 petycje z 670 podpisami mieszkańców, którzy są przeciwni takim ruchom.

"Z koncepcji wynikało, że prowadzona droga przecinała działki mieszkańcom. Zarząd Dróg Wojewódzkich i Urząd Marszałkowski słucha mieszkańców i przychyla się do ich prośby" - wyjaśnił dyrektor. Zapewnił również, że prace nad inwestycją nie będą kontynuowane.

Horror w Ostródzie! Zwłoki małżeństwa w mieszkaniu

Lutowe dni nie są im straszne! Tak kąpały się kraśnickie morsy!