autobus

i

Autor: MPK w Kraśniku

Autobusy kraśnickiego MPK kursują zgodnie z nowym rozkładem jazdy

2021-01-19 21:22

Autobusy kraśnickiego MPK od początku tygodnia kursują zgodnie z nowym rozkładem jazdy. Będzie on obowiązywał przez cały rok.

ESKA XD #014

Jest on podzielony na: dni powszednie, dni powszednie wolne od nauki szkolnej, soboty oraz niedziele i dni świąteczne. Spółka zdecydowała się na taki krok, aby nie musieć zmieniać rozkładu w dobie pandemii koronawirusa i wprowadzania kolejnych, ewentualnych obostrzeń.

Więcej na temat zmian mówi dyrektor ds. eksploatacji i rozwoju MPK w Kraśniku Maksym Bratko:

Nieco mniej będzie tych kursów w weekendy, ale ta zmniejszona liczba będzie dopiero po godz. 19:00. Wówczas autobusy będą jeździły co 30 minut. Uporządkowaliśmy też sytuację w weekendy – do godz. 12:00 w soboty jest tych kursów więcej, aby zapewnić dogodniejszy dojazd do sklepów i na targ. Wycofane zostały z ulicy Tysiąclecia kursy linii „2” i „7”. Obecnie przystanek „Szpital powiatowy” i „Koszarowa 02” obsługiwane są tylko przez linię numer „6”, aby to było dla mieszkańców bardziej przejrzyste.

Spółka przywróciła ponadto linię „S”, która dowozi dzieci do Szkoły Podstawowej nr 3 na Budzyniu. Obecnie między poniedziałkiem a piątkiem autobusy kursują zgodnie z rozkładem na dni powszednie wolne od nauki szkolnej.

Czy rozpoznasz zwięrzę po jego fragmencie? Sprawdź się!

Pytanie 1 z 15
Na początek coś łatwego. Na zdjęciu jest:
zebra