Gmina Gościeradów

i

Autor: Gmina Gościeradów

Inwestycje

"Cały czas remontujemy, a dróg ciągle jest za mało". Co zmieniło się w Gościeradowie?

2024-02-05 23:33

Inwestycje w oświatę, budynki użyteczności publicznej i przede wszystkim modernizacje dróg - tak w skrócie można podsumować ubiegły rok na terenie Gminy Gościeradów.

Działo się jednak dużo więcej. Wiele inwestycji jest niewidocznych, a pod niektóre dopiero trwają przygotowania. Coraz bliżej jest także do budowy tu farmy wiatrowej przez zewnętrznego inwestora. 

Rodzina pięcioraczków z Horyńca opowiada o swoich przygotowaniach do przeprowadzki

O szczegółach mówi Mariusz Szczepanik, wójt Gościeradowa:

Inwestycje były bardzo różne. Rozpoczynając od kwestii oczywiście drogownictwa, które jest chyba największą bolączką samorządów lokalnych, bo cały czas budujemy, remontujemy i cały czas tych dróg jest za mało. Oczywiście potrzeba budować nowe, a nie tylko remontować stare, ale również nie zapominamy o naszych organizacjach pozarządowych, o strażakach, bo chociażby dla nich zakup sprzętu, czy tak jak w przypadku jednostki w Suchodołach budowa garażu nowego dla samochodu strażackiego i wiele takich drobniejszych rzeczy związanych chociażby z naszą oświatą, czyli bieżące remonty tam gdzie mamy szkoły i przedszkola.

A obecny rok zapowiada się rekordowo pod względem planowanych wydatków:

No budżet można powiedzieć taki niebywały, ponieważ nigdy w naszej historii nie było tak wysokich wydatków zaplanowanych na inwestycje. Mieliśmy 10, 12 milionów, a teraz jest zaplanowanych około 20. To jest związane przede wszystkim z tymi różnymi dofinansowaniami, poczynając Polski Ład, lubelski PROF czy Rządowy Fundusz Inwestycji Strategicznych.

JAK DOBRZE ZNASZ GOŚCIERADÓW? SPRAWDŹ SIĘ W NASZYM QUIZIE!

Pytanie 1 z 10
1. Od czego pochodzi nazwa Gościeradów