Trwają ćwiczenia DRAGON-24. Wojsko apeluje do mieszkańców

i

Autor: Piotr Stańczak/zdjęcie ilustracyjne

NA DROGACH

Ćwiczenia wojskowe Dragon-24. Odcinek S19 w woj. lubelskim będzie zablokowany! Wyznaczono objazd

2024-03-06 8:49

W całej Polsce od kilku dni trwają zaplanowane ćwiczenia wojskowe pk. Dragon-24. W związku z nimi w środę kierowcy podróżujący S19 w woj. lubelskim napotkają na utrudnienia w ruchu. Szczegóły poniżej!

Zablokowana S19 w woj. lubelskim

Punkt Informacji Drogowej podaje, że w związku z ćwiczeniami wojskowymi Dragon-24 w środę (6 marca) zablokowany jest ruch w obu kierunkach na S19 od węzła Niedrzwica Duża do węzła Kraśnik Północ. Utrudnienia mają potrwać w godz. 9-11.

„Policjanci będą kierować pojazdy objazdem przez starą drogę krajową DK19 Kraśnik - Lublin. Prosimy stosować się do poleceń policjantów i oznaczeń” – apeluje z kolei Komenda Powiatowa Policji w Kraśniku.

Lubelskie. Jechała pod prąd na S19. Nagranie z kamer przeraża, o włos od śmierci

Czym są ćwiczenia wojskowe Dragon-24?

Przypomnijmy. W ćwiczeniach wojskowych DRAGON-24 biorą udział żołnierze państw członkowskich NATO (łącznie około 90 tys. żołnierzy z wszystkich krajów członkowskich sojuszu oraz ze Szwecji). Działania te zostały zaplanowane na obszarze Europy Środkowej, a jednym z gospodarzy, na terenie którego są prowadzone, jest Polska. Celem wszystkich tych działań jest przetestowanie zdolności wojsk NATO do reakcji na potencjalny kryzys zbrojny. W trakcie ich trwania na drogach w całej Polsce (a w szczególności w woj. pomorskim i warmińsko-mazurskim) można będzie zaobserwować wzmożony ruch zarówno kołowych, jak i gąsienicowych pojazdów wojskowych.

Zobacz także: Pierwsza burza nad woj. lubelskim. Podmyta droga, powalone drzewa