Teraz pracownicy Ratusza sprawdzają je pod kątem merytorycznym oraz formalnym. O tym, na czym polega ta procedura, mówi Beata Niedziałek z Urzędu Miasta w Kraśniku:
W ramach oceny formalnej będą sprawdzane przede wszystkim takie kwestie, jak to czy wniosek został złożony w terminie, czy zawiera wymaganą liczbę podpisów. Ocena merytoryczna będzie bardziej skomplikowana i długotrwała, ponieważ w jej ramach przede wszystkim będzie podlegało sprawdzeniu to czy w ogóle miasto może zrealizować taki projekt, czy mieści się on w zadaniach własnych gminy oraz szereg innych kryteriów, które zostały szczegółowo wymienione w uchwale Rady Miasta Kraśnik.
Informację na temat tego, na które projekty będziemy mogli oddać swój głos, poznamy 16 października. Głosowanie będzie odbywać się pomiędzy 26 a 30 października. Oficjalne ogłoszenie wyników nastąpi 31 października. Zwycięskie projekty zostaną zrealizowane w przyszłym roku.
Na pomysły mieszkańców miasto przeznaczy 385 tysięcy złotych. Kraśnik, podobnie jak w ubiegłych latach, został podzielony na 7 części. Do każdej z nich będzie mogło trafić 55 tysięcy złotych. Więcej informacji znajdziecie na stronie krasnik.budzet-obywatelski.org.