Przebudowa drogi

i

Autor: Starostwo Powiatowe w Kraśniku

Inwestycje

Gmina Urzędów rusza z drogowymi inwestycjami. W wielu miejscach rozpoczęły się już prace

2024-06-06 1:16

Pogoda sprzyja, a praca wre. Drogowcy nie próżnują i widać to między innymi na terenie Gminy Urzędów, gdzie rozpoczęło się wiele mniejszych i większych drogowych inwestycji.

Są one możliwe w ramach środków pozyskanych przez gminę jeszcze z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na rok 2024. Samorządowi z naszego regionu udało się na ten cel pozyskać w obu przypadkach po 60% całej kwoty.

Więcej o tym mówi Paweł Dąbrowski, burmistrz Urzędowa:

Prace budowlane na drodze gminnej w miejscowości Moniaki wykonano tu już przebudowę sieci światłowodowej i zostały poszerzone pobocza. Termin tej realizacji mija we wrześniu. Również rozpoczęliśmy pracę na Bęczynie. Został wstawiony przepust przy rzece i w najbliższym czasie rozpoczną się prace ziemne. Natomiast zaawansowane są roboty remontowe w Wierzbicy Kolonii oraz Moniakach Kolonii i Majdanie Moniackim. Termin realizacji tych zadań mija w połowie czerwca.

Zrzutka na dzieci z Kargowej po tragicznym wypadku

Ponadto mieszkańcy Urzędowa w najbliższych latach odetchną od hałasu tirów, które przejeżdżają przez centrum, bo dokończona ma być trasa z Urzędowa do Chodla. Gotowa będzie dopiero za dwa lata, ale już teraz władze województwa zabezpieczyły środki na ten cel.