szkoła

i

Autor: pixabay.com

Jak kraśnicka podstawówka radzi sobie w dobie pandemii koronawirusa?

2020-10-30 16:00

Odkąd Kraśnik, podobnie jak reszta polskich miejscowości, znalazł się w czerwonej strefie, na nauczanie zdalne przeszli nie tylko uczniowie szkół średnich, ale również klas IV-VIII szkół podstawowych. Taka forma nauki potrwa co najmniej do 8 listopada.

ESKA XD #008

Lekcje tradycyjne nadal mają jednak najmłodsi uczniowie, uczęszczający do klas 1-3. O tym, jaką taktykę przybrała Szkoła Podstawowa nr 6 w Kraśniku, aby uniknąć zakażeń koronawirusem, mówi dyrektorka placówki Monika Kuśmierz:

W klasach młodszych od początku roku szkolnego, czyli od września, staraliśmy się unikać pracy tzw. dzwonkowej. Wychowawca, nauczyciel jest w tym momencie tą osobą, która nadzoruje pracę klas młodszych i to on ustala przerwy, które w tym przypadku są dzieciom potrzebne. Wiadomo, czasami przerwa jest potrzebna po 45 minutach, ale czasami przerwa jest potrzebna także i po pół godziny. To panie w tym momencie ustaliły, w jakich godzinach będą te przerwy się odbywały.

W przerwach między zajęciami odbywa się ponadto wietrzenie sal, zaś znajdujące się w nich ławki są regularnie dezynfekowane. Szkoła stara się również unikać sytuacji, w których w szatni spotykałyby się dzieci z różnych grup.

Tablice rejestracyjne w Polsce. Z jakiego województwa pochodzi auto oznaczone...

Pytanie 1 z 10
BWM: