Dom Dziecka w Kraśniku

i

Autor: Radosław Siennicki

Jak Święta Bożego Narodzenia spędzają podopieczni Domu Dziecka w Kraśniku?

2020-12-16 15:08

Przed nami okres Świąt Bożego Narodzenia. Choć dla większości z nas jest to czas, który możemy spędzić w gronie najbliższej rodziny, to nie wszyscy mają taką możliwość.

Prezenty dla podopiecznych Domu Dziecka w Kraśniku

Do tej drugiej grupy należą m.in. niektórzy z podopiecznych Domu Dziecka w Kraśniku. Więcej na temat tego, jak przebiegają święta w tej placówce mówi jej dyrektorka Katarzyna Wójtowicz:

Część dzieci wyjedzie do domów rodzinnych, a część zostaje u nas na święta. Te dzieci, o które rodziny starają się, żeby były z nimi w święta, jak najbardziej dostają taką zgodę, natomiast są też dzieci, które no niestety nie mogą tych świąt spędzić w gronie rodzinnym i oczywiście spędzają święta u nas. W miarę możliwości staramy się, aby te święta były jak najbardziej przyjazne, ciepłe, właściwie takie, których nigdy nie widziały i nie miały.

Wychowankowie kraśnickiego domu dziecka, którzy pozostaną w placówce na święta, biorą więc udział w strojeniu wnętrza budynku, ubieraniu choinek, śpiewaniu kolęd oraz, oczywiście, wspólnie zasiadają do wigilijnej wieczerzy. Więcej informacji na temat funkcjonowania Domu Dziecka w Kraśniku znajdziecie na stronie ośrodka na Facebooku.

Wigilia 2020 coraz bliżej! Sprawdź, co zaskoczy Cię w te święta [QUIZ]

Pytanie 1 z 8
Która okazja do świętowania jest najlepsza?