nowy odcinek drogi Chodel-Kraśnik

i

Autor: Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego Kierowcy mogą już korzystać z nowego odcinka drogi łączącej Chodel z Kraśnikiem

Kierowcy mogą już korzystać z nowego odcinka drogi łączącej Kraśnik z Chodlem

2020-10-27 12:30

Kierowcy mogą już korzystać z nowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 833. Do użytku został oddany kilometrowy dojazd do obwodnicy Chodla, co skróci trasę osobom jadącym od strony Kraśnika.

ESKA XD #007

Wartość tej inwestycji to ponad 10 milionów złotych, zaś środki na jej realizację pochodziły z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego. Za rozbudowę drogi odpowiedzialna była firma Strabag, która zakończyła prace na miesiąc przed planowanym terminem.

Oddany do użytku odcinek łączy drogi wojewódzkie nr 833 oraz 747. Jego długość to dokładnie 1 kilometr, zaś szerokość jezdni to 7 metrów. Przy nowym odcinku znajduje się około 600 metrów dróg serwisowych oraz 200 metrów chodnika. Prace objęły także budowę i rozbudowę oświetlenia drogowego, przepustu oraz przejścia dla zwierząt.

Drogowcy są już także w trakcie prac nad przebudową pozostałego odcinka drogi łączącej Kraśnik z Chodlem. Modernizacja ma zakończyć się jesienią 2021 roku.

Zdasz test na pieszego? Sprawdź, czy nie stwarzasz zagrożenia!

Pytanie 1 z 15
Kiedy pieszy ma obowiązek posiadać odblaski?