Autor: Klub Karate Tradycyjnego Chidori

Sukces sportowców

Kraśniccy karatecy z medalami Mistrzostw Polski

2023-04-25 19:45

Kraśniccy karatecy wrócili z Mistrzostw Polski z workiem medali. Zawodnicy Klubu Karate Tradycyjnego Chidoro zdobyli łącznie 33 medale, z czego zawodnicy trenujący w Kraśniku aż 12.

W zawodach startowało ponad 700 zawodników z całej Polski. Po raz kolejny wysoką formę zaprezentowała Natalia Najs, która zdobyła 4 srebrne medale.

Przebieg turnieju zrelacjonowała nam zawodniczka Paulina Tutka, która również odniosła sukces:

14,15 i 16 kwietnia odbyły się Mistrzostwa Polski w karate tradycyjnym w Wieliczce. Jako klub udało nam się zdobyć 33 medale, co dało możliwość uplasowanie się na 4 miejscu w klasyfikacji generalnej. Mistrzem Polski w kategorii Młodzieżowej Senior został Jakub Hurba i ja Paulina Tutka, a w kategorii dzieci Nina Kędzierska i Szymon Błaziak. Cały klub zaprezentował się bardzo dobrze i jesteśmy dumni z naszych wyników.

Teraz przed kraśnickimi karatekami przygotowania do kolejnych zawodów. Już wkrótce odbędzie się Puchar Polski w kata i kumite drużynowym Ogólnopolskie Zawody Dzieci i Mistrzostwa Polski Weteranów. Odbędzie się on 28 maja w Kraśniku.