policja maseczki

i

Autor: Lubelska Policja W przestrzeni publicznej powinniśmy nosić maseczki

Kraśnicka policja przypomina o obowiązku noszenia maseczek. Za ich brak grożą nam mandaty

2020-10-21 14:18

Policjanci z kraśnickiej komendy kontrolują to czy mieszkańcy powiatu noszą maseczki. Osoby, które nie stosują się do wydanych przez Rząd rozporządzeń, muszą liczyć się z konsekwencjami.

Policyjny pościg w Płocku

Od momentu wejścia w życie nowych restrykcji do wtorku 20 października mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Kraśniku za brak maseczek wystawili 33 mandaty, 14 wniosków o ukaranie do sądu oraz 43 pouczenia. Więcej na ten temat mówi rzecznik kraśnickiej komendy młodszy aspirant Paweł Cieliczko:

Zgodnie z rozporządzeniem policjanci wykonują wszystkie zadania, które są im w tych zarządzeniach i rozporządzeniach wskazane, w związku z tym policjantów możemy spodziewać się wszędzie. Warto zaznaczyć, że często sami obywatele zgłaszają policjantom uchybienia w stosowaniu się do tych przepisów, tam również policjanci bardzo szybko docierają, reagują i osoby, które nie będą tych zasad przestrzegać, muszą liczyć się z konsekwencjami prawnymi.

Przypomnijmy, że maseczki należy nosić w miejscach publicznych, m.in. na ulicy, w sklepach czy autobusach. Nie zostaniemy jednak ukarani mandatem, jeśli nie będziemy mieć jej nałożonej podczas podróżowania prywatnym samochodem.

Sonda
Czy rząd powinien wprowadzić obostrzenia na 1 listopada?