bieg tropem wilczym

i

Autor: Miasto Kraśnik

Sport

Dwa biegi jednego dnia. Kraśniczanie uczczą pamięć Żołnierzy Wyklętych

2024-02-24 10:52

Mieszkańcy naszego regionu jak co roku mają okazję rozgrzać się przed sezonem w Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych Tropem Wilczym. Uczestnicy wezmą udział w symbolicznym wydarzeniu, gdzie do przebiegnięcia są 1963 metry.

Odległość nawiązuje do roku schwytania i zabicia Józefa Franczaka "Lalka". Data biegu też jest symboliczna, bo już pierwszego marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Na wydarzenie w Kraśniku zaprasza burmistrz Wojciech Wilk:

Miło nam ogłosić, że już po raz dwunasty zapraszamy wszystkich entuzjastów biegania do udziału w Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych Tropem Wilczym. Impreza odbędzie się w niedzielę 3 marca, w malowniczym Parku im. św. Jana Pawła II.

Uczestnicy będą mogli także pożywić się posiłkiem regeneracyjnym mówi Piotr Członka z Urzędu Miasta:

Na wszystkich uczestników będzie czekało losowanie atrakcyjnych nagród, tak jak się to przyjęło u nas na wszystkich wielkich wydarzeniach biegowych. Mamy również dla wszystkich uczestników posiłek regeneracyjny.

Smolasty & Roxie Węgiel wspólna piosenka i wspólny wywiad w Radiu Eska

Plan wydarzenia:

Wydawanie pakietów startowych – godz. 11.00;Start Biegu – godz. 12.00;Posiłek dla uczestników – godz. 12.20;Losowanie nagród - godz. 12.30;Zakończenie imprezy - godz. 13.00.

Jednak to nie jedyny bieg pamięci tego dnia. Podobną imprezę organizuje Starostwo Powiatowe w Kraśniku i Wschód Lubelskich Serc. Tu jednak bieg zaczyna się o godzinie 13 więc kraśniczanie mogą wziąć udział w dwóch wydarzeniach.

Plan wydarzenia:

13.00 start biegu - trasa biała 1963 m 13.30 start i meta biegu - trasa czerwona 500 m 

Wydarzenie rozpoczyna się na parkingu przy Starostwie Powiatowym w Kraśniku, a kończy przy Zespole Szkół nr 3 w Kraśniku.