odpady

i

Autor: Urząd Miasta w Kraśniku

Kraśniczanie zapłacą więcej za wywóz śmieci

2021-01-15 13:45

Kraśniccy radni uchwalili nowe stawki opłat za odbiór i wywóz śmieci. Od lutego będą one wynosić 17 złotych od osoby w przypadku segregowania odpadów, a także 34 złote od osoby przy braku segregacji.

Gwiazdy w lodowatej wodzie. Tak chwalą się morsowaniem

Nieco niższe kwoty zapłacą kraśniczanie, którzy mieszkają w domach jednorodzinnych i kompostują odpady, a także posiadacze karty dużej rodziny. Ci pierwsi zapłacą 15 złotych od osoby, zaś drudzy 12 złotych od osoby.

Dotychczasowe stawki za odbiór i wywóz odpadów wynoszą od 9 do 15 złotych i nie były zmieniane od niemal 6 lat. Konieczność ich podwyższenia wynikała m.in. z faktu coraz większej ilości wytwarzanych śmieci. Kraśnik od kilku lat regularnie musi dopłacać firmie wywożącej odpady. W ubiegłym roku różnica pomiędzy kosztami a wpływami z opłat śmieciowych wynosiła około 2 milionów złotych.

Nadchodzące podwyżki i tak nie uchronią budżetu Kraśnika. Ceny ustalone przez radnych spowodują, że wedle szacunków podanych przez Ratusz, miasto w tym roku będzie musiało dopłacić do wywozu śmieci około 5 milionów złotych.

Ile będziesz mieć dzieci? Rozwiąż QUIZ i sprawdź, co szykuje przyszłość!

Pytanie 1 z 12
Ile masz lat?